За най-малките 1 час разходка е напълно достатъчна
Снимка: Guliver / iStock
Бой със снежни топки, бягане с препятствия, строежи от сняг – всички тези игри са особено полезни за малкото дете, защото каляват характера му и укрепват увереността му в собствените сили.
За какво помагат игрите
Игрите в снега освобождават натрупаното напрежение и разтоварват емоционално детето.
Да пада и да става в снега, да прави „снежен ангел“ - това укрепва увереността му в собствените сили.
Снимка: Guliver / iStock
Да гради кули от сняг, снежен замък, да се спуска по наклона скоростно със шейна или ски, без страх – това не е само спортуване на чист въздух. Игрите в снега допринасят за изграждане на характера и самочувствието му.
На какво да играе
Няма значение дали ще води война със снежни топки, дали ще прави снежен човек, ще се пързаля със ски, шейна, сноуборд - всички тези дейност са възможни както в парка, така и в планината.
Ако ви липсват идеи за забавление – ето и още няколко.
- Постройте заедно зимен дворец или иглу.
- Разхождайте се, за да търсите следи от животни.
- Разказвайте му какви следи в снега оставят птиците, как да разпознае стъпките на кучето, каква е кучешката лапа и как са разположени следите.
- Покажете му как бяга зайчето и колко по-различни отпечатъци оставя в снега.
Колко време да е навън
Единствено за бебета под 6-месечни възраст има ограничения. При минусови температури не бива да стоят повече от час навън. Защото те не са така подвижни, лежат и макар добре облечени и увити, може да настинат.
Най-бързо им замръзват ръчички и главата, въпреки че са добре екипирани. Затова е най-добре детето да е облечено многослойно – с няколко ката дрешки.
Източник: parents.fr, адаптация Мона Василева
Когато двойките избират да се разделят по време на сън, събирането на следващата сутрин често води до подновяване на взаимната им привързаност.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари