Котката Мог в приключение с бебе

На български излезе нова история за най-обичаната писана

23 Декември 2024 г.
Котката Мог в приключение с бебе

Котката Мог – любимката от книжната поредица на британската илюстраторка и писателка Джудит Кер, радва българските си почитатели с приключенията си в нова книга.
В навечерието на Коледа от печат излезе „Мог и бебето” в превод на Мария Донева.
Това е третата история за писаната, натрупала верни фенове у нас с книгите „Мог забраваната” и „Коледата на Мог”.


В „Мог и бебето” един току-що проходил бебешор слага край на спокойствието на пухкавелката с бели лапи и бяло коремче.

С присъщото си сладкодумие и чувство за хумор Джудит Кер разкрива какво се случва, когато в уредения ни свят нахлуе неочаквана промяна. Чрез приключенията на Мог авторката представя важни теми като приемане, адаптация и семейна любов. Историята е разказана с лекота и топлота, а илюстрациите – дело на самата Кер – превръщат книгата в любимо четиво.
Както отбелязват издателите от „Лист”, „с тази история децата ще се забавляват с весели ситуации и ще се учат на емпатия. Четенето на „Мог и бебето” е чудесна възможност за споделени моменти в семейството”.
Авторката Джудит Кер, която напусна този свят на 95 години през 2019-а, се вдъхновява за образа на Мог от собствената си котка. Тя носела същото име и дала импулс на Кер да я увековечи в седемнайсет истории.
Писателката и илюстраторка ги разказвала първо на дъщеря си Тейси и сина си Матю, а после сядала на бюрото, за да ги запише и нарисува илюстрациите. През цялото време нейната собствена сива Мог мъркала доволно в скута ѝ.

Освен с котешката поредица българските читатели познават творчеството на Джудит Кер и с книгата ѝ „Тигърът, който дойде на чай”.
Авторката създава и романи за по-големи деца, като полуавтобиографичната „Когато Хитлер открадна розовия заек“ – детски поглед към Втората световна война.
Родена във Ваймарската република и с еврейски произход, тя пристига във Великобритания със семейството си през 1935 г. по време на възхода на нацистите. Баща ѝ, театралният критик Алфред Кер, е бил заплашен от конфискация на паспорта и арест заради критика към националсоциалистите.

„Мог и бебето” е третата книга за популярната котка, излязла на български език след „Мог забраваната” и „Коледата на Мог”.

Още от Образование

Менталната аритметика – новият помощник в училище

Уморен ученик. Снимка: Shutterstock

Тихи звънчета: 5 знака, че детето живее под натиск

Коментари

Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар

Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание.

Виж всички коментари

Най нови

Четенето на приказки учи децата на важни умения.
Снимка: Shutterstock

 

Баща показва на дъщеря си как се сменя гума. Снимка: Shutterstock

Вижте още

Снимка: Guliver / iStock

Здраве

Ръст и тегло на бебето до 1 година

Какви са нормите месец по месец и на какво може да се дължат отклоненията от тях

Снимка: Guliver / iStock

Здраве

9 ранни признака на аутизъм

Главната задача на родителите е да ги разпознаят

Илюстрация: Guliver / iStock

Здраве

Ужас: детето има глисти

Как да разпознаем паразитите и какво може да направим

По възраст

Четенето на приказки учи децата на важни умения.
Снимка: Shutterstock

 

Да поговорим

Каква стойност имат приказките за израстването на децата

Защо е важно да ги четем и разказваме на малките и по какъв начин те им помагат да се изградят като личности? Как конкретно им помага „Червената шапчица“

Баща показва на дъщеря си как се сменя гума. Снимка: Shutterstock

Да поговорим

Нужно ли е да товарим детето с домакински задължения

Защо съвременните тийнейджъри не умеят дори да белят картофи

Малко дете, което гризе преградата на креватчено си. Снимка: Shutterstock

Здраве

Кърмачето хапе, защото зъбките пробиват или ...

Как да го отучим (част I)

Гери Малкоданска и Алекс Ковачев представят проекта. Снимка: стопкадър на NOVA

 

Заедно

Реалити шоу ни вкарва в дома на Николета Лозанова и Николай Михайлов

Ще гледаме етапи от изграждането на къщата, раждането на бебето и живота на семейството

Бременна, която трябва да избере име за детето си. Снимка: Shutterstock

 

Да поговорим

Имена, които носят финансов успех

Ето тези мъжки и женски имена ще донесат материално благополучие на детето