5 сигурни признака, които го издават безпощадно
Някои негативни черти проличават по поведението. Снимка: Shutterstock
Ако мъжът бързо я наруши и се опита да поеме инициативата в свои ръце, най-вероятно е човек, който обича да се налага. Уважителното отношение към личното пространство говори за зачитане на личните граници изобщо. Такъв мъж ще ви позволи да запазите обичайния си начин на живот и няма да ви натрапва мнението си.
Ако още в началото на общуването мъжът се държи прекалено свободно, това може да означава, че или е егоцентричен, или безхаберен и не особено благонадежден. При условие, че тази непринуденост не е изкуствена и не прикрива стеснителност. Така наречените „заключени пози“ (скръстени ръце, кръстосани крака, ръце в джобовете и т.н.) често се свързват с потайност. Но това далеч невинаги е така и е възможно да издават плахост и срамежливост.
Резките и хаотични жестове са проява на нервност, раздразнителност и излишна емоционалност. Сдържаните и премерени движения пък са признак за пресметливост, рационалност и в някои случаи дори за студенина. Меките и внимателни на свой ред говорят за прикритост и двусмисленост: такъв човек се старае да изглежда такъв, какъвто не е, и може да се окаже интригант.
Напрегнатите, застинали лицеви мускули са признак за нечестност: от страх да не се издаде мъжът внимава да не прави излишни движения. С това е свързано и честото мигане и мърдане на зениците (когато очите играят), потрепването на устните и опитът да ги закрие с ръка. Сключените вежди и плътно стиснатите устни пък издават скрита агресия. Може би събеседникът ви се опитва да потисне емоции, които се отклоняват от нормалното.
Най-често проявяваме особеностите на характера си, когато общуваме с някого постоянно – защото е невъзможно през цялото време да се сдържаме и понякога се налага да се „отпуснем“. Това се случва обикновено в стресови ситуации, когато не можем предварително да обмислим думите си и реагираме спонтанно. Но ако виждате събеседника си за първи път и нямате възможност да го наблюдавате в ежедневието, може сами да създадете условия, в които той да се разкрие в цялата си прелест. Изобщо не е задължително да го доведете до истерия или стрес, има по-хуманни методи. Например може да гледате заедно някой филм, да обсъдите нашумяла книга или да разкажете някоя случка от живота. Попитайте го след това за мнението му относно поведението на героя или героинята. Не коментирайте, а слушайте внимателно, сякаш неговата позиция е единствено правилната. При това обръщайте внимание на емоциите му: кога се оживява (най-често това издава интерес, съпричастност и максимална искреност) и кога се смущава и застава нащрек: това може да говори за чувства, от които се срамува.
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари