Микробите се крият на неподозирани места
Почистването на дома често е спрягано и за прекрасна фитнес тренировка, но нека да видим кои са повечето вредни за здравето пропуски, които правят някои домакини:
Ползването на четка за прах. Тя е шарена и изглежда добре на кино, но в реалния живот, според експерти, въпросното приспособление съвършено не е удачно за почистване, тъй като праха, който се задържа между влакната й, не изчезва, а просто се премества от едно място на друго.
Ползването на един парцал за под. Специалисти отбелязват, че за почистването на различните помещения би трябвало да се ползват няколко парцала (без значение от вида им). Особено опасно е да използвате един и същи парцал за почистването на банята, тоалетната и останалите помещения в дома, защото това просто разпространява микробите.
Да не почиствате дръжките на вратите, прозорците и ключовете за ток. Обикновено ползването на тези неща не се прави с чисти ръце (кой ли се мие специално, за да отвори прозореца?). А те могат да станат истински развъдник на микроби, така че е необходимо редовно да ги миете и бършете.
Да не почиствате кофата за миене на пода. Дори и да ползвате суперантибактериални препарати, кофата за пода трябва да се мие след всяко почистване, казват експерти. Причината е, че този предмет продължава да е в контакт с голям брой болестотворни бактерии.
Да не почиствате клавиатурата. Компютърната клавиатура е един от най-големите развъдници на микроби. В нея винаги има и хранителни частици, дори и да не ядете пред компютъра. Те, наред с микробите, които пренасяме с ръцете си, създават чудесна среда за развитието на всякакви бактерии.
Да не почиствате щателно дъските за рязане. Според експертите, съвсем не е достатъчно да миете само с вода дъските за рязане. По тяхната повърхност има много фини отверстия, в които живеят бактерии. По възможност ги почиствайте заедно със съдовете в миялната машина.
Източник: medikforum.ru, превод: Надя Горанова
В рамките на форума бяха представени тревожните данни, които подчертават значимостта на грижата за недоносените деца и важността на профилактиката и ранната диагностика.
Снимка: Фондация „Нашите недоносени деца“
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари