Как да го изберем в зависимост от възрастта
Снимка: Getty
Всяка година месец преди празниците се предлагат разнообразни представления, интерактивни шоу програми и други празнични забаления, посветени на Нова година.
Как да се ориентирате и да изберете най-подходящото за хлапето.
Първото събитие в живота
Обикновено до 2-3-годишна възраст децата не разбират наистина какво е Нова година и може да се уплашат от брадатия Дядо Коледа. Те се интересуват много повече от украсена елха и подаръци под нея. Но точно на тази възраст обикновено под елхата в детската градина за първи път се запознават с Дядо Коледа и Снежанка.
Видеоклиповете и снимките от събитието, както и отзивите на педагозите ще ви покажат доколко вашето дете е ангажирано с тази тема и дали проявява интерес.
Ако хлапето не посещава детска градина, може да го заведете на новогодишното представление, за да го запознаете с „главните герои“ на този празник. Но как да го изберете?
Каква е разликата между коледните тържества за различните възрасти
Обикновено те са насочени към различни възрастови групи: от 1 година; от 2 години; за 3-5 години; за 6-годишна възраст.
Ако майката има две-три деца, ги води всички на едно събитие, но това е изпълнено с много проблеми.
Бебетата под една година бързо се уморяват, започват да плачат, искат да ядат и да спят.
Децата под 3 години не могат да седят дълго време на представлението и искат да тичат наоколо.
Но след 5 години те вече не са така нетърпеливи, участват в забавленията на аниматора и лесно могат да преживеят 1,5-часово представление.
Затова за най-малките обикновено се предлага програма с аниматори, която продължава не повече от час.
Най-често това е кратко театрално представление (30-40 минути), където хлапетата могат да се движат свободно из залата или да седят на удобни възглавници близо до сцената.
Може да бъде анимационна програма с герои от любимите им анимационни филми, които танцуват с деца, показват им игри, а накрая Дядо Коледа излиза и раздава подаръци.
За деца от 3-5 години коледните тържества могат да продължат 1,5 часа без прекъсване, или 2-2,5 часа с прекъсване.
В тях актьорите могат да общуват с участниците. Децата обикновена са включени в „представлението“, могат да се хвърлят различни меки предмети (топки, топки) към сцената, артистите слизат в залата и ги канят за участници в спектакъла. Това винаги предизвиква жив интерес у децата.
Ако ви кажат, че дадено представление е подходящо за всички възрасти, си струва да помислите доколко това е вярно.
Съобразете се с темперамента на детето
Независимо от възрастта, представленията са такива, в които детето само гледа и такива, в които то участва в процеса.
Ако детето е общително, ако обича да се изявява, спокойно може да участвате в театралното представление. Ако обаче е плахо, тихо и свито, а околните се опитват да го издърпат в средата на залата и да го принудят да танцува с непознати, това може да го уплаши и разстрои. По-добре е да го заведете на представление, в което само се наблюдава какво се случва на сцената.
Снимка: Getty
Какво друго е важно да вземете предвид
- В каква зала се провежда събитието. Ако предполага висока активност и движение, а залата е 20 квадратни метра, има риск хлапетата да се сблъскат и наранят.
Ако представлението е в голяма зала, важно е да изберете правилните места, за да може да вижда добре сцената.
- Проверете дали има удобна тоалетна.
- Ако театърът, в който ще се играе, е далече, децата могат да огладнеят. Струва си да обмислите предварително къде и с какво ще ги нахраните.
- Проверете дали в цената на билета е включен подарък. Често се случва да се налага доплащане за него. Децата могат да се разстроят, ако белобрадият старец ги пропусне с подаръците.
По материали на Paremts, Мона Василева
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари