Как по-конкретно този спорт помага на малчуганите
Освен красив, този спорт носи и много ползи на децата.
Снимка: Shutterstock
Кънките на лед носят много ползи на децата и затова специалистите препоръчват горещо да се практикуват.
Независимо какво изберете – фигурно пързаляне, хокей или просто каране за удоволствие, те ще се отразят благотворно. Ето как!
Ако решите да карате с детето кънки просто за удоволствие на някоя от откритите ледени пързалки, това ще ви донесе много забавление. Което освен интересно, е активна дейност, полезна за тялото.
На по-късен етап, детето ще кара кънки с приятелите си и ще прекарват качествено свободното си време.
Фигурното пързаляне е спорт, който развива изключително хармонично тялото и учи на елегантност, хубава стойка, грациозни движения.
Когато се тренира сериозно, включва и хореография, работа с балетни педагози и различни стречинг упражнения.
Дори детето да не стане бъдещ шампион, то ще получи една много добра телесна дисциплина.
Особено, когато става дума за хокей на лед. Бързото пързаляне в този спорт изисква и развива анаеробната и аеробната сили. Така спомага за подобряване на мускулния и респираторния тонус, както и гъвкавостта на тялото.
Освен това подобрява дихателния капацитет и тренира не само бързите реакции, но и бързото мислене, за да се вземе най-правилното решение в даден момент.
Не на последно място – това е отборен спорт, който носи всички предимства на екипната работа.
Кънките на лед – без значение какво ще изберете, са полезни за мускулите на краката, бедрата и седалището. Също така учат на баланс, координация и стягат коремните и гръдни мускули.
Според специалистите, след плуването, карането на зимни кънки, е другият полезен за децата спорт. А тъй като е аеробен спорт, носи ползи и за сърдечно-съдовата и дихателната дейност.
И освен това помага за изгарянето на мазнини, поради което се препоръчва за деца, склонни към затлъстяване.
Деси Тодорова по материали от Donna moderna
В рамките на форума бяха представени тревожните данни, които подчертават значимостта на грижата за недоносените деца и важността на профилактиката и ранната диагностика.
Снимка: Фондация „Нашите недоносени деца“
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари