5 грешки с интимното облекло – за да не ги допускаме
Снимка: Shutterstock
Долното бельо трябва да се сменя често – това го знаят дори децата, но има грешки, които е много вероятно да допуснем при грижата за нашето здраве.
1. Прашките не са добра идея
Не само, защото вече не са модерни! Прашките са суперсекси, но за всеки ден са и доста неудобни – когато тънката ивица плат се опира в интимните части може да се сдобиете с бактериална инфекция, защото лесно ешерихия коли може да се пренесе от дебелото черво, където се размножава, през ануса към вагината, и да доведе до неприятни последствия. За да избегнете тази ситуация, недейте да си лягате с прашки и предпочитайте бикини с нормален размер.
2. Изкуствените тъкани не са за предпочитане
Секси бельото разчита на дантели, които най-често са от изкуствени тъкан, но за всеки ден предпочитайте натуралните, памучни модели, в които кожата не прегрява и не се изпотява, което означава, че няма да се създава болестотворна среда.
3. Сменяйте долното бельо след спорт
Винаги имайте резервен чифт бикини в сака за спорт, защото бактериите се размножават най-активно в топла, влажна и тъмна среда, а бельото, пропито с пот след гимнастиката, идеално пасва на това описание.
4. Недейте да го перете заедно с останалите дрехи
Това важи за долното бельо на цялото семейство, но най-вече за дамските бикини – перете ги отделно от останалите дрехи и с хипоалергенни препарати. Защото вагината и влагалището са много нежни и докато любимият ви препарат придава приятен аромат на връхните дрехи, той може да предизвика дразнене и алергия на чувствителната кожа.
5. Размерът има значение
Като бикините ви се врязват в кожата и оставят червени резки по нея, това е не само неприятно и болезнено, но и застрашава от инфекция и раздразнение. А те, от своя среда, са идеалната среда за развитие на бактерии, така че – да, долното бельо трябва да ви е по мярка.
В рамките на форума бяха представени тревожните данни, които подчертават значимостта на грижата за недоносените деца и важността на профилактиката и ранната диагностика.
Снимка: Фондация „Нашите недоносени деца“
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари