Някои много полезни, други - не чак толкова
Първо ще ви представим не особено полезните, но пък безкрайно интересни изобретения за бебета и бъдещи родители. Ето ги и тях:
Ако държите бебето ви да дойде на този свят с добър музикален вкус, вече няма нужда да се чудите как да задържите слушалките върху растящия си корем. Хората са го измислили – има си специално приспособление, което пуска музика на бебето, докато е в утробата. То представлява нещо като колан с вградени тонколони, които излъчват звука по подходящ за слушане от нероденото ви дете начин. Лекарите съветват да се ползва след 20-ата седмица, защото тогава бебетата започват да чуват и да реагират на звуци. А ние съветваме да му пускате само хубава музика, защото аман от Миле Китич в този живот. Цената му е между 80 и 140 долара.
Много трябва да са умни, щом ги продават за 200 долара. Това, което правят, е, че играят ролята на Големия брат – следят всяко едно движение на бебето плюс дишането, пулса и телесната му температура. Информацията се изпраща в реално време на смартфоните на родителите, като идеята на цялата работа е семейството да се наспива по-добре, а не майката и бащата да треперят на почивки над бебешкото креватче и да будят малкото, само за да проверят дали диша. Как ли сме оцелели без такива ританки?!
Сега, не ни разбирайте погрешно, това е прекрасно изобретение, защото в момента 60% от света няма достъп до ултразвукова диагностика. Но! Ако ще помагаме на болните хора в Африка, е едно, а ако ще подхранваме хипохондрията и страховете на разни неспокойни хора, е съвсем друго. Освен това има проучвания, които твърдят, че бебетата чуват прегледа с ултразвук така, все едно се намират в метростанция и пристига влак. Едва ли е особено приятно да живееш в такава среда, ако постоянно ще ти е толкова шумно...
Ако ританките от по-горе са ви дошли малко в повече, какво ли ще си помислите за това изобретение, чрез което може да наблюдавате и да говорите на детето си, без то да ви вижда? Освен това то може да загаси лампите, да изпее приспивна песен на детето и да го успокои, след като се е събудило от лош сън, със специална светлина и картинки. Струва 340 долара и превръща детето ви в нещо, което може да управлявате от смартфона си. Зловещо-гениално.
А ето и тези, които окачествяваме като изключително полезни:
Животът без алкохол през 9 месеца бременност е нещо, на което повечето майки се обричат доброволно. Хубавото на гаденето е, че понякога ти се гади и от алкохола, така че като си бременна хич и не ти се пие (поне някои имат този късмет). После идва периодът на кърменето и желанието да си кажеш „Наздраве” се завръща. Човешко е, нормално е, няма какво да се срамуваме. Пиенето и кърменето обаче не са особено съвместими. Разбира се, че може да пийнете една чаша вино и като поразмине да накърмите детето. Но кога поразминава? Срещу 40 долара получавате комплект лентички, които само с няколко капки кърма могат да кажат дали алкохолът се е разградил и дали е безопасно да се нахрани бебето.
Суперпрактична играчка. Зеленото костенурче върху жълто поясче мери температурата на водата във ваната, където къпете детето. Пищи по един начин, ако водата е прекалено гореща, и по друг, ако е прекалено студена. Активира се само, като цопне във водата, и се изключва, когато го извадите. На всичкото отгоре е абсолютно безопасно за игра и често става любимата играчка за баня на детето. Струва 15 долара.
Универсален накрайник за бутилки
Ако сте забравили специалното шишенце за вода на детето (което е специално не за друго, ами защото е пригодено за ползване от малки и неориентирани все още хора, напълно способни да се задавят от всяка глътка) вече няма нужда от паника. Срещу 4 долара получавате накрайник, който пасва на повечето бутилки с вода на пазара.
Слагате я под матрака в детското легълце, включвате я, слагате бебето отгоре и се предполага, че леките вибрации ще успокоят и приспят малкото. След 30 минути приспособлението се изключва само. Струва 30 долара, а спокойните часове, прекарани в сън, цена нямат.
Елисавета Цалова
Шер и Грег Олман на обложка на албума им „Allman and Woman“ през 1977 г. в Лос Анджелис. Снимка: Getty
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари