Как да реагираме най-правилно и какви стъпки да предприемем, за да предотвратим този проблем, разговаряме с психолога Анет Маринова
Училищен тормоз. Снимка: Shutterstock
Случилото се в Белград с момчето, което застреля своите съученици, предизвика широк отзвук и сериозно разтресе родителите – не само там, а и нас, като съседна държава. Още повече, че училищният тормоз и при нас се случва, макар и не в такъв мащаб.
Какво трябва да знаят и на какво да обърнат внимание като сигнали родителите и учителите, за да не се стига не само до такива трагедии, но и до по-дребни, но също смущаващи и отразяващи се на психиката на растящите деца случки?
Кои са основните характеристики на тормоза сред децата и по какъв начин той им нанася вреди? Какви са разликите между агресията и училищния тормоз? Как да разпознаем опасните сигнали и кой е най-правилният начин да реагираме като родители?
По всички тези сложни и изключително важни въпроси разговаряме с Анет Маринова, училищен психолог и психотерапевт с частна практика. Преподавател и в Нов български университет.
Приятно слушане!
- Spotify
- Anchor
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари