Има ли признаци, по които можем да разпознаем, че малкото дете действително има такъв проблем? И как най-правилно да контактувате с малчугана, ако страда от това нарушение в развитието? Разговаряме с психолога Магдалена Дойчинова
Снимка: Shutterstock
В днешно време все по-често се говори за аутизъм при децата и все повече родители се притесняват от тази диагноза. Наистина ли е толкова страшна и кои са правилните начини за общуване с малчуганите, които действително страдат от това нарушение в развитието?
Кои са основните страхове на родителите на такива деца? Откъде произтича тази масова истерия и тревожност, свързана с този проблем? Някои дори се опасяват, че може да е заразно – колко истина има в подобно твърдение?
Какво всъщност представлява аутизма, може ли да се говори за наследственост и има ли признаци, по които да разпознаем, че малкото дете действително има такъв проблем? И най-важното – наистина ли ваксините причиняват аутизъм?
По всички тези въпроси разговаряме с психолога Магдалена Дойчинова. Тя е завършила бакалавърска степен по психология в Абърдийн, Шотландия. Включва се и в доброволчески дейности в център за деца с проблеми в развитието и в център за жени и деца, пострадали от насилие.
Приятно слушане!
- Spotify
- Anchor
Има връзка между слушане, четене и концентрация, която родителите не трябва да подценяват.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари