И защо образованието е наистина важно за учениците, разговаряме с един от учителите-легенди в София – Борис Русев, преподавател по история в 31 СУЧЕМ „Иван Вазов“
Как да вдъхновим учениците да попиват знания, а не просто да отхвърлят механично материала от учебника?
Снимка: Sutterstock
Можем ли да стимулираме детето още от ранна възраст да заобича училището, да отива в него не по задължение, а с любов, и най-вече да уважава учителите и да ги приема като фигури, които формират неговата култура и ценностна система.
Притежава ли новото поколение по-специални качества, с които превъзхожда своите родители, и има ли такива, които пък липсват на децата? Как образованието помага и как пречи на учениците?
За седмокласниците юни е най-стресовият месец. Наистина ли тези матури трябва да бъдат „на живот и смърт“ за родители и ученици, за да попадне детето в училище от заветните Топ 10 и как това може да му попречи в чисто психологически план?
Каква е тайната на доброто преподаване и може ли богатата обща култура да бъде предадена и на учениците, да бъдат те вдъхновени да попиват повече знания, а не просто да отхвърлят механично материала от учебника? По всички тези и още много други въпроси разговаряме с един от учителите-легенди в София – Борис Русев, преподавател по история в 31 СУЧЕМ „Иван Вазов“, който в края на миналата година стана безапелационен победител с нито една загуба в историята на предаването за знания „Последият печели“ по БНТ.
Приятно слушане!
- Anchor
- Spotify
- Storytel
Има връзка между слушане, четене и концентрация, която родителите не трябва да подценяват.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари