Ще ги обучава безплатно от 7 до 25 август
Снимка: Guliver / iStock
За да мотивира децата да учат и да повиши усещането за успех, което би им помогнало да се върнат в училище, на 7 август отваря врати безплатна "Лятна СТАРТ академия" за 60 деца от столичния кв. „Факултета”.
Те са в риск от отпадане от училище или вече отпаднали от образователна стистема и от академията ще получат подкрепа по ключови учебни дисциплини.
“Лятна СТАРТ академия” ще продължи до 25 август в Здравно-социален център за развитие в столичния кв. "Факултета". Тя се осъществява от “Про европейска мрежа“ по проект „Тестване и споделяне на иновативни практики при работа с деца в риск и отпадане от училище“ с финансовата подкрепа на Столична община, Програма Европа 2017.
Реализира се по идеята и с основното участие на възпитаниците на програма „Заедно в час“ Милена Димитрова, Елица Генева и Десислава Стоянова. Партньори по проекта са още фондация "Заедно в час", район "Красна поляна" и Фондация "Здраве и социално развитие”.
По време на лятното училище ще бъде тестван иновативен модел на обучение, разработен от Милена, Елица и Десислава в следствие на работата им в съботното училище, което те организират в кв. "Факултета" от 2015 г. Моделът включва работа с учениците според нивото на предметното им знание по български език и математика.
Всяко дете ще има личен план за развитие и регулярно ще проследява напредъка по него заедно със своя ментор-учител. Във всяка група ще работят двама учители - опитен преподавател и доброволец - ученик в гимназиален клас. Предвижда се и работа с личния ментор по групов или индивидуален проект.
“Искаме да подобрим академичните резултати и развитието на важни личностни умения в едни от най-уязвимите групи ученици, които са в риск от отпадане или вече отпаднали от образователната система. Надяваме се нашата работа да допринесе за намаляване на случаите на ранно прекъсване на основното и средното образование, а по този начин да позволим на тези деца да имат по-добро и сигурно бъдеще”, споделя Милена Димитрова от екипа.
След приключване на академията резултатите ще се анализират и най-добрите практики, довели до напредък, ще бъдат описани и събрани в печатно издание. Те ще бъдат представени като ресурс за работа в занималните на други училища в Столична община. Те ще бъдат използвани и в обучението на учителите по програма “Заедно в час”.
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари