Студенти свирят Моцарт, Верди и Офенбах

Концертът на младия симфоничен оркестър - Новите родители препоръчват

22 Април 2017 г.
Студенти свирят Моцарт, Верди и Офенбах

Как се справят младите музиканти с класическата музика - предстои да чуем!

Студентският симфоничен оркестър на НМА „Проф. Панчо Владигеров“ ще изнесе концерт в тазгодишния „Европейски музикален фестивал“. Под диригентството на маестро Григор Паликаров младите оркестранти ще представят на 22 април програма с музика на Моцарт, Верди, Чилеа, Офенбах.

Солисти ще бъдат талантливите възпитаници на Академията Мила Михова (пиано), Леонора Илиева (сопран) и Анита Огнянова (мецосопран). Няколко много известни и красиви арии са включени в програмата, а също популярната Баркарола из „Хофманови разкази“ от Офенбах, която ще бъде представена в оригиналния вариант като дует за сопран и мецосопран.

Виртуозният Концерт за пиано и оркестър в до мажор от Моцарт, както и блестящите оркестрови увертюри „Така правят всички“ от Моцарт,  „Крадливата сврака“ от Росини и „Прилепът“ от Йохан Щраус също са включени в програмата.

Концертът е от 19:30 ч. в залата на НМА, а входът е свободен. „Европейски музикален фестивал“, представен от „Кантус Фирмус“ е част от Календара на културните събития на Столичната община за 2017-а година. Съорганизатор на форума е Министерството на културата.

Ето някои от талантливите участници:

Пианистката Мила Михова, която ще изпълнява музика от Моцарт на концерта, е студентка в първи курс в класа на проф. д-р Борислава Танева. Преди това тя завършва с успех НМУ „Л. Пипков” в класа по пиано на Емилия Канева.

Мила е лауреат на редица международни и национални конкурси за соло-пиано, камерна музика и съпровод. Сред тях са конкурсите „Димитър Ненов“ в Разград, „Албер Русел“ в София, Международен конкурс за пианисти в Крайова, Румъния, Международен конкурс за немска и австрийска музика „M.A.G.I.C”, Бургас, Международен  конкурс „Млади виртуози“ в София, Международен конкурс за пианисти и композитори „Карл Филч“, Сибиу, Румъния и др.

Посещавала е майсторските класове на проф. Балаш Соколай, проф. Борислава Танева, проф. Людмил Ангелов, проф. Елена Ашкенази, проф. Александър Хинчев, Аглика Генова и Любен Димитров,  проф. Милена Моллова, проф. Леонид Кербел, проф. Виктор Чучков. През 2016 г. е част от „Пиано академия” на о. Порос. „Музиката е много важна част от моя живот. Не мисля, че щях да бъда същия човек, ако не свирех на пиано“ – сподели младата пианистка в специално интервю по повод участието си в „Европейски музикален фестивал“.

Леонора Илиева проявява своя музикален талант още в детските си години и през 2000-та година постъпва в Детския радиохор на БНР. Като солистка на хора е участвала в много концерти в България, Италия, Швейцария, Испания, Китай, Япония.

В момента Леонора е студентка в класа на проф. Мила Дюлгерова. Завършила е майсторски класове при Райна Кабаиванска, Вера Николова и Оливие Дориа. Участвала е в концертни събития на Софийската филхармония, Сливенската филхармония, Софийската опера и др. През 2017 г. тя изпълнява ролята на Графинята в постановка на операта „Сватбата на Фигаро“ в НМА (реж. Румен Нейков, дир. Деян Павлов).

Анита Огнянова е завършила НУИ „Проф. В.Стоянов“ в Русе, след което продължава обучението си в НМА „Проф. П. Владигеров“, където преминава бакалавърската си степен при проф. Илка Попова и доц. д-р Николай Моцов, и обучение по актьорско майсторство при проф. д. изк. Румен Нейков и Огнян Драганов.

Анита е участвала в спектакъла „Процесът Мерилин Монро“ в Русе, Стара Загора и София, мюзикъла „Казанова“, представен в Русе, и в постановка на камерната опера „Драгонет“ от Жак Офенбах с представяне в Стара Загора, Горна Оряховица и Пловдив. Посещавала е майсторски класове по пеене на проф. Петра Киба, проф. Елена Филипова, проф. Йосиф Герджиков.

Новини

Прочути световни солисти в концерта „Верди – Реквием“

Да поговорим

Новите родители препоръчват: концерт за тийнейджъри

Заедно

Концерт на новия роял в Консерваторията

Още от Образование

Хю Грант и съпругата му Ана Еберщайн. Снимка: Getty

Хю Грант критикува елитните частни училища

Влюбени мъж и жена. Снимка: Shutterstock

Има ли връзката ви бъдеще: тест с 4 въпроса

Коментари

Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар

Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание.

Виж всички коментари

Най нови

Харесвате лалета? Това може да издаде неочаквани черти от личността ви!

Снимка: Shutterstock

Майка и дъщеря си говорят. Снимка: Shutterstock

Вижте още

Снимка: Guliver / iStock

Здраве

Ръст и тегло на бебето до 1 година

Какви са нормите месец по месец и на какво може да се дължат отклоненията от тях

Снимка: Guliver / iStock

Здраве

9 ранни признака на аутизъм

Главната задача на родителите е да ги разпознаят

Илюстрация: Guliver / iStock

Здраве

Ужас: детето има глисти

Как да разпознаем паразитите и какво може да направим

По възраст

Харесвате лалета? Това може да издаде неочаквани черти от личността ви!

Снимка: Shutterstock

Да поговорим

Кое цвете на кой женски характер съответства (Част 1)

Вижте как красивите растения издават особеностите на личността, когато става дума за по-нежната половина на човечеството

Майка и дъщеря си говорят. Снимка: Shutterstock

Да поговорим

Вълшебната формула за общуване с детето

15 минути на ден могат да го направят много щастливо

Майка и син спорят. Снимка: Shuttrerstock

Да поговорим

Как майката трябва да отстоява своето „не“

Тези 5 фрази ще помогнат да не отстъпвате от позициите си

Джери Хол, с дъщерите си Джорджия Мей и Лизи Джагър и внуците Юджийн и Дийн. Снимка: Instagram

Заедно

Супермоделът Джери Хол с фотосесия за Деня на майката

Заедно с дъщерите и внуците си тя подкрепи модна кампания

Кафе, разтворена книга и букет от люляк. Снимка: Shutterstock

 

За малките деца е характерно да искат вода по няколко пъти преди лягане.

Снимка: Shutterstock

Да поговорим

Защо малките деца искат вода, когато лягат да спят

Има доста по-сериозна причина от жаждата да правят точно това. Вижте какво казват психолозите по този въпрос!

Щастливо семейство па време на обяд. Снимка: Shutterstock

 

Да поговорим

Happy day: 6 часа работа, 6 със семейството и 1 ч. за храна

Учени разкриха формулата за перфектния ден