Ще четем за свободата на фантазията срещу ограниченията на обикновеното
Илюстрация: Катина Пеева, издателство "Ентусиаст"
„Непознатото дете“, едно от изключителните произведения на яркия артист Е. Т. А. Хофман, излиза за първи път за българската публика в музикален формат като част от поредицата „Музика в книга“. Зад проекта стоят фондация „Културни перспективи“ и издателство „Ентусиаст“ с подкрепата на фондация „Комунитас“.
Събитието за представянето на книгата ще се състои специално в деня на детето – 1 юни 2019 г. от 17 часа в Софийска градска художествена галерия. Предвиден е завладяващ пърформанс с оригинална музика и хореография, който ще потопи присъстващите в приказния свят на Е. Т. А. Хофман. Гостите на събитието ще имат възможност да се запознаят с чудатите персонажи от книгата сред вълшебни звуци и светлини, да открият Непознатото дете в себе си и да влязат в образа му чрез атрактивни маски. Събитието е част от „Културама“ – фестивал на фондация „Културни перспективи“.
Появата на „Непознатото дете“ за пръв път на български език е безспорно събитие, което се очаква да бъде посрещнато със сериозен интерес и да насочи любопитството към един от най-причудливите и светли умове на Европа – Е. Т. А. Хофман. Музикалната книга е първият етап от мащабния проект, чийто стремежи са да доближи малки и големи до неговото творчество и да разкрие на публиката този ярък автор, енциклопедист и смел ексцентрик от епохата на Романтизма. Като втори етап на проекта, през декември предстои премиерата на театрално-куклено представление под режисурата на Диана Добрева, както и множество други вдъхновяващи събития през цялата година. По този начин продуцентите се стремят проектът да допринесе за формирането на непреходни културни ценности в съвременните деца и да събуди тяхното любопитство към света.
„Непознатото дете“ насочва вниманието върху идеите за отстояването на свободата на фантазията срещу ограниченията на обикновеното, за което допринася и подхода на художничката Катина Пеева, за която това е дебютен проект, в тясна колаборация с дизайнерката Свобода Цекова. Преводът е на проф. Борис Парашкевов, а мултимедийното съдържание включва адаптация в интерпретацията на Самуел Финци и мултижанрово музикално оригинално съдържание, продуцирано от Ина Кънчева.
В основата на това да изградим стабилна връзка и да я запазим, е и да избягваме 13-те най-често срещани непродуктивни навика.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари