10 начина, по които компаниите могат да помогнат на родителите за това
Снимка: Guliver / iStock
Първите 1000 дни от човешкия живот оказват трайно влияние върху бъдещето на детето. Това е периодът, в който бебешкият мозък се развива с най-бързи темпове.
Правилното хранене, стимулиращата грижа и любящата атмосфера (или с други думи „яж, играй и обичай“) са от изключителна важност, когато искаме да дадем на децата си най-добрия старт в живота, според проучванията. Но поради дългото си работно време, много родители пропускат важни периоди от първите години на децата си. Нямат друг избор. За по-голямата част от младите родители по целия свят не се прилагат благоприятстващи семейството политики, като платен родителски отпуск, детска градина и почивки за кърмене на работното място.
Родителите имат нужда от време и подкрепа, за да дадат на децата си най-добрия старт в живота. Какво могат да направят компаниите? Ето 10 начина, по които те могат да станат по-благоприятно работно място за семействата:
1. Да гарантират, че жените няма да бъдат дискриминирани поради бременност, майчинство или семейни задължения, например във връзка с работните условия, заплащането и възможностите за кариерно развитие.
2. Да въведат минимум от 6 месеца платен родителски отпуск за майките и бащите, за да могат да прекарат стойностно време с децата си в периода, когато малките имат най-голяма нужда от тях.
3. Да създадат условия за кърмене на работното място чрез платени почивки за кърмене, подходящи помещения и подкрепа на работното място в това отношение.
4. Да съдействат за посещаването на добри детски градини на достъпни цени, за да могат децата да започнат образованието си от ранна детска възраст и да развият умения, с които да достигнат своя пълен потенциал.
5. Да дадат възможността за гъвкаво работно време чрез политики за работа от вкъщи и други подобни решения.
6. Да насърчат добрите условия на труд, като например осигурят заплащане, което да отговаря на реалните разходи за живот на семейството, а не само на постановеното от закона.
7. Да обърнат внимание на специфичните проблеми, срещани от работниците мигранти и сезонните работници, като например им окажат подкрепа да се преместят заедно със семействата си и като работят с правителството, за да могат семействата да получат документи за самоличност и други основни услуги.
8. Да насърчат позитивните родителски практики за персонала, например като започнат кампании за обучение и повишаване на осведомеността, за да подчертаят важността на развитието в ранна детска възраст.
9. Да насърчат благоприятстващи семейството политики с доставчици и други бизнес партньори.
10. Да повишат осведомеността на потребителите и клиентите за важността на развитието в ранна детска възраст, включително чрез своите социални медии и други канали.
Ситуацията за компаниите е ясна: Инвестирането в благоприятстващи семействата политики подобрява продуктивността на служителите и увеличава способността на компанията да привлича, мотивира и задържа служители.
Снимка: Guliver / iStock
Благоприятстващите семействата политики са в полза на служителите, семействата и обществото. Инвестирането в децата в най-ранна възраст е не само правилно, но и много умно, защото – каквото посееш, това ще пожънеш.
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари