7 основни грешки в дамския гардероб
Снимка: Guliver / iStock
Да изглеждаш перфектно понякога е трудна работа, дори за обиграни в модата. Има си тънкости, които обаче могат да бъдат овладени, ако знаете някои модни принципи.
Базовият гардероб (или основният или капсулният, както още го наричат) е сред гениалните идеи, които позволяват да изключите от речника си думите „Нямам какво да облека“.
Предимството е, че в него влизат дрехи в сходни тонове с лаконична кройка, които се комбинират по стил и съответстват на "правилото на трите" - когато, например, една риза лесно се вписва в три различни стайлинга – всекидневен, работен и официален, или когато сте наясно, че във всяко добро съчетание е добре да присъстват максимум три основни цвята.
Базовият гардероб е вид пъзел, който можете да подреждате според въображението, повода и настроението си. И въпреки, че звучи елементарно, са възможни грешки – ето най-често срещаните от тях:
1. Дрехи, които не отразяват вашия начин на живот и не съответстват на реалните обстоятелства.
Например, вие сте по майчинство, а гардеробът ви е пълен с много делови костюми, с които не се чувствате никак добре на детската площадка.
2. Прекалявате с шопинга и/или стремежа да спестите
Примамливите промоции и разпродажби в магазините правят чудеса в търговията, обаче предразполагат не само към безсмислено харчене, но и към трупане на напълно излишни неща. Когато купувате хранителни стоки, си имате списък с онова, което ви трябва, нали? Така трябва да постъпвате и с избора на дрехи.
3. Не разчитате правилно ситуацията
Какво имаме предвид? Например – очаквате да ви повишат в работата, но продължавате да се явявате в офиса с игривите рокли, които носехте в стажантските времена, вместо да облечете дрехи, подобаващи за ролята на ръководител. Или отивате на важно гости в дрехите, с които сте обикаляли цял ден парка с децата.
4. Не овладявате баланса между желания и реалност
Така става, когато искате да изглеждате по-елегантни и женствени, но не можете да се разделите с тийнейджарските разръфани джинси.
5. Не отчитате личния си комфорт
Илюстрация: Guliver / iStock
Казано е отдавна – никога, при никакви обстоятелства не купувайте неща за „след време“, за да ги носите, когато ще отслабнете, да речем. Първо, тогава може въобще да не ви харесат и второ, може би няма да ви се иска да отслабнете, или пък няма да успеете. Във всяка дреха главното е да е удобна, тоест, да съответства на вашия настоящ вид, фигура и начин на живот.
6. Твърде модни дрехи
Има ли такова нещо като прекалено модерни? Има и това са онези аксесоари и тоалети, които не са подходящи за всекидневния живот. Някои изключително интересни модели – цветни, оригинални, хитови са прекрасни, но не можете да препълвате шкафовете с тях, нужни са ви в умерени количества Ако прекалите, има риск просто да си ги гледате на закачалките, просто, защото няма къде и кога да ги облечете.
7. Не се съобразявате с личния си стил
Всяка жена има свой стил и той обикновено може да бъде обрисуван с около 5 вида дрехи – това е доказано. Много рядко са нужни повече неща, за да постигнете онова себеизразяване чрез тоалетите, към което се стремите. Точно затова е добре да обмисляте внимателно избора на неща, които да отразяват вашата същност. Ако не сте наясно със себе си, тогава ще ви бъде трудно да отразявате своята индивидуалност чрез стила на обличане.
Съставянето на базов гардероб започва именно с добро познаване на личните потребности и когато сте наясно с тях, комбинирането на тоалети и аксесоари става творчески и увлекателен процес. А най-интересното е, че когато подходите правилно към този процес, ще научите много за себе си и със сигурност ще се изненадате приятно, когато се погледнете в огледалото.
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари