Няколко напълно безполезни покупки, които може да си спестите
Снимка: Guliver / iStock
Когато раждането наближи, бъдещата майка, заредена с ентусиазъм, изпълва времето си да ходи по магазините, за да хареса неща за бъдещата рожба. Таткото също е готов да пазарува в изобилие сладки малки нещица.
Има много поверия, които обясняват, че не бива да се купува нищо за нероденото още дете, но сега не става дума за тях, а за безсмисленото прахосване на пари.
Ето няколко идеи, които събра сайтът deti.mail.ru.
1. Много дрехи за новороденото
Изкушението е голямо – магазините предлагат страхотно разнообразие от бебешки бодита, ританки, комплекти ...
Много родители се поддават на това предизвикателство. Купуват неща, които обаче могат да се окажат напълно излишни.
Бебетата растат изключително бързо. От размер 56 само за няколко седмици то ще се нуждае от следващия номер, а е много вероятно и въобще да не се вмести в дрешките, които сте купили преди да влезете в родилния дом. Това, което му трябва, са няколко базови комплекта, но не от най-малкия размер.
2. Детски принадлежности
Стерилизатор за шишетата, столче-шезлонг, интерактивно килимче, слинг, набор с биберони – списъкът с принадлежности, които ще откриете в магазините, наистина е безкраен.
Въпросът е, че голяма част от тях могат да се окажат излишни и не всички ще влязат в употреба. Няма как обаче да знаете предварително кое ще трябва и кое – не.
Ще е ясно едва, след като бебето дойде вкъщи и разкриете някои „особености“. Бъдете спокойна - ще имате достатъчно време да ги набавите.
Децата са различни, майките – също. Така че съвети от някоя приятелка едва ли ще са ви от полза.
А и част от тези принадлежности със сигурност ще получите като подарък. Така че, не бързайте.
3. Козметика и лекарства
Разнообразието от продукти за поддържане на бебешката кожа е смайващо голямо. Изобилие от марки и продукти – крем срещу подсичане, за хидратация, гел за къпане, пяна, олио за областта на памперса... и какво ли още не.
Няма как младата майка да се ориентира, особено преди бебето да се роди.
Бебетата са различни, нуждите на кожата им – също. Тя се нуждае от ежедневно овлажняване, но продуктите е добре да препоръча педиатърът, който ще прегледа бебето при първата си визита в дома ви, след изписването от болницата.
Същото се отнася и за лекарствата. Предварително не е нужно да се запасявате. Всичко е индивидуално. Няма универсални рецепти. Не е задължително бебето да има колики, може да спи спокойно.
4. Генерален ремонт
Преди появата на бебето искате всичко да подредите, да обновите, да преустроите. Идеята е прекрасна, но също така – натоварваща.
През първите години децата са истински разбойници: те рисуват на стените, мажат по пода, разливат сок по новите дивани.
А да се прави ремонт, докато жената е бременна, не е най-приятното, нито най-спокойното занимание. Дори майсторите да са много съвестни, на нея ще ѝ се наложи да чисти и да подрежда след тях. С големия корем това не е лесно.
Бременността трябва да е период на спокойствие и тишина. Добре е жената да има възможност да се наслади на тези последни моменти, докато е сама. Да почива, да се разхожда в градината, да плува, да гледа весели филми... защото скоро за нея ще почне нов период – приказен, но и сложен.
Мона Василева
За да станем по-добри хора, трябва да се изправим пред погрешните си представи.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари