Блогърът Джони Т. Нгуен предлага конкретни стъпки как да превърнете „съсредоточените почивки“ в добър навик
Почивка по време на работа. Снимка: Shutterstock
Работя от вкъщи повече от две години. Почивките са задължителен навик, който по различни причини ми е труден. Може би „продуктивистът“ в мен е виновен, но наистина се вживявам много в това, което правя и идеята за загуба на концентрация не ми изглежда привлекателна. Почивките обаче не са нещо, което трябва да се случва по желание, а са по-скоро изискване.
Така че, ако ще си правим почивки, нека го направим както трябва. Както се казва, всичко, което си струва да се направи, си струва да се направи правилно. Ето как осъзнатата медитация ни учи да бъдем и останем в настоящия момент, колкото и непривичен да е той.
По-долу е моята схема от 3-4 стъпки за това как най-ефективно да правите почивки. Накрая ще дам няколко съвета, които можете да използвате веднага. Предлагам ви да го направите... или да го отложите за по-късно... когато имате почивка...
Казват, че страхът е силен мотиватор за промени. Според допитванията, той има голямо влияние при гласуването на хората, така че нека направим така, че страхът да ни подтиква към здравословни промени. С други думи, можем да се наплашим сами да правим повече почивки, за да увеличим общата си производителност и в резултат на това да постигнем повече по даден проект.
• Слаб ум: Ще започнете да вземате глупави решения, когато започне прегарянето. Когато мозъкът се измори, може да изпратите имейл, който не е трябвало да изпращате. Или да почуствате припряност и стрес и да направите лошо обмислен избор. В резултат на това може да се случи нещо погрешно -стратегическо решение, лоша репутация и затвърждаване на лоши поведенчески навици.
• Слаба концентрация: човешкият мозък не е в състояние да поддържа вниманието в продължение на 8 часа без прекъсване. Принуждаването на ума да се съсредоточава върху нещо толкова дълго, дори и да е нещо, което желаем, може да притъпи неговата острота. Освен това, доколкото новите решения възникват докато се занимавате с различни неща, а след това ги свързвате с основната си работа, отсъствието на нови и разнообразни стимули ще доведе до по-малко интересна и по-малко иновационна работа. И да погледнем истината в очите - конкуренцията вече е толкова голяма, че за всяка работа са нужни всички предимства, за да има тя шанс за успех.
• Слабо тяло: Седенето е новото пушене. Всички знаем, че това е вярно и има научни доказателства в подкрепа на това, но въпреки това продължаваме да го правим. Симптоми като „карпален тунелен синдром“ /изтръпване на пръсти/, замъглено зрение, болка в долната част на гърба, могат да бъдат резултат от твърде дълго седене. Нека се изправим пред очевидното, точно както при тютюнопушенето, и да направим промени от днес.
Ако това не е достатъчно, за да ви изплаши, тогава правете почивки не за себе си, а за другите. Вашият бизнес зависи от отношенията и връзките, така че позволете на хората да видят симпатичното ви лице и да се насладят на разговора с вас. Направете си почивка и се свържете с някого по истински, човешки начин, за да подобрите деня му и да вземе участие във вашия проект.
Продължението четете в Мениджър Нюз
За да станем по-добри хора, трябва да се изправим пред погрешните си представи.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари