Има голяма вероятност вашето да е едно от тях
Когато има проблеми между партньорите, страдат най-много децата.
Снимка: Shutterstock
Щастливото семейство е съвременна утопия, която е по-силна дори от щастливия човек. И все пак, за да не сте изгубени съвсем в това къде се намирате по скалата драма-щастие, ви предлагаме текст, с който да се опитате да се позиционирате. Добре е от някъде да се започне.
Щастливата майка никога не се оплаква от партньора си на своята приятелка.
Снимка: Shutterstock
Щастливите двойки знаят, че не трябва да впрягат трети лица във взаимоотношенията си. Ако има недоразумения, говори се лице в лице. Приятелите нито на единия от двамата в двойката не могат да се придържат към неутралитет, тоест, не са в състояние пълноценно да помогнат в даден конфликт. Съвет: оставете нещата в ръцете на фамилен терапевт, нека той да се заеме със задачата, която не може да решите, вместо всички останали, които също не могат.
Обичаме се такива, каквито сме. Знаем, че партньорът в приятелската двойка винаги ще ни се струва на думи по-добър от собствения, но и сме наясно с реалността. Всички правим грешки, всички имаме камъни за дялане. Но това си го знаехме и преди връзката ни да стане сериозна, така че не е момента да го правим на въпрос.
Не се обвинявате един друг за лични проблеми. Да, това ви поставя иначе в изгодна ситуация – власт, възможност да прехвърляте вината на другия, вместо да се вземете в ръце и да промените живота си.
Умеят да се забавляват, смеят, шегуват и в същото време да рестартират отношенията си (например, след раждането на дете). Дори когато животът им е седнал на врата, те намират начин да разведрят обстановката и да се посмеят на проблемите.
Умеят да подчертават достойнствата си, а когато има проблем, заедно да се опитват да осъзнаят какво се случва. Ако партньорът ви прави нещо, което не ви харесва, важно е да намерите правилния начин да говорите за това. Критиките и сълзите не са донесли на никого желаното. Просто ще престанете да се слушате и това е.
Знаете как да кажете от какво имате нужда и не чакате другия да се досети. Ясните послания са в основата на зрелите дългогодишни отношения.
Нямат проблем с джендърните роли – могат да бъдат гъвкави, днес готвя аз, утре - ти, днес чистя аз, когато можеш – ти, и т. н.
В щастливото семейство двамата родители никога не си повишават тон.
Снимка: Shutterstock
Човек, който крещи, се възприема като нестабилен и неуверен в себе си. Разговорите на висок тон са противопоказни за взаимоотношенията и това е една от причините съвременните хора да не се слушат един друг.
Ревността и контролът преди всичко са предизвикани от неувереността в себе си. Всеки човек има право на личен живот и граници. Ако те се нарушават постоянно, това е сигнал за опасност и всеки изпитва естествено желание да защити територията си.
Е, не, партньорът ни нито е принцеса, нито принц на бял кон, затова няма и защо да се разочароваме и раздразваме от реалния човек до нас и неговите недостатъци. А нали точно него избрахме? Сигурно е имало защо.
По материали от deti.mail
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари