Повечето са химикали, под формата на таблетки и капсули
Снимка: Shutterstock
През последните две години в щата Вирджиния в САЩ е имало повече от 62 хиляди случая на отравяне на малки деца с различни препарати. Повечето от пострадалите са били отровени от химикали, опаковани под формата на таблетки и капсули.
Американски учени, след провеждането на проучване, са определили кои видове битови химикали представляват най-голяма опасност за децата.
Експерти са анализирали телефонните разговори към диспечерските служби на токсикологичните центрове, разположени на територията на американския щат Вирджиния.
За две години са получени над 62 000 обаждания, свързани с отравяне на деца на предучилищна възраст с различни препарати. Най-голям брой пострадали (над 60%) са били отровени при гълтането на химичните вещества, съществуващи под формата на таблетки и капсули. Според американските експерти, по правило, в капсулите е опакован концентриран гел, а под формата на таблетки са налични средства за почистване на тръби и канали.
Битовата химия в тези опаковки е все по-популярна през последните години. Обикновено, това се дължи на факта, че в таблетките и капсулите се съдържа необходимата единична доза от веществото. По този начин, домакините прекарват по-малко време, опитвайки се да измерят необходимото количество. Въпреки това, химическите вещества, опаковани по този начин, често привличат вниманието на малките деца.
Като правило, те възприемат опасните предмети за бонбони. Според експерти, съществува по-висок риск от сериозни последици, ако детето се отрови с концентрирани капсули препарат, отколкото при случайно поглъщане на нормален неконцентриран или абразивен прах.
Целия текст четете в Обекти.бг.
Полезните навици да се хапват полезни храни могат да помогнат на детето за този проблем.
Снимка: Shutterstock
Когато двойките избират да се разделят по време на сън, събирането на следващата сутрин често води до подновяване на взаимната им привързаност.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари