По-добре избягвайте да правите това, тъй като съществува потенциална опасност за плода
Бъдете особено внимателни с котките.
Снимка: Shutterstock
Със сигурност си задавате много въпроси, след като и лекарят ви потвърди радостната вест, че очаквате бебе.
Питате се кое е правилно и къде грешите, кои навици от ежедневието да промените и какво в никакъв случай да не правите.
На всички въпроси лекарят със сигурност търпеливо ще ви отговори.
Но има и някои, които може да пропуснете да попитате, а е важно да знаете.
Ето какво трябва да избягвате по време на бременност, тъй като крие потенциална опасност за плода.
Специалистите съветват да не се приема никакъв алкохол по време на бременността. Причината е, че той е токсичен за бременната и вреден за развитието на мозъка на бебето.
Рискувате да се заразите от токсоплазмоза, която вече е нещо наистина опасно, тъй като може да доведе до редица проблеми: преждевременно раждане, забавяне на растежа на плода, проблеми с очите или мозъка му.
Високите им температури са противопоказни при бременност, тъй като могат да причинят здравословни проблеми на бебето. Всъщност по същия начин трябва да избягвате и прекалено топлата вода във ваната у дома.
Гимнастиката е полезна за бременните, стига да няма изрично лекарство предупреждение. Но не и интензивните физически упражнения и активно спортуване. Ако сте свикнали с такова темпо, сега вече трябва да го забавите. Рискови през деветте месеца са клековете, контактните спортове и вдигането на тежести.
Има продукти, които колкото и да са ви вкусни, сега не бива да хапвате. Това са всички сурови храни, тъй като те са благоприятна среда за размножаване на микроби. Трябва също така да се избягват някои видове сирена (най-вече меките), сурово-пушени риби, суши, сурови яйца в сосове и готовите прясно изцедени сокове, при които не знаете по какъв начин са били измити плодовете преди това.
Соня Димова
В рамките на форума бяха представени тревожните данни, които подчертават значимостта на грижата за недоносените деца и важността на профилактиката и ранната диагностика.
Снимка: Фондация „Нашите недоносени деца“
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари