Майка на две деца показа 3 прости трика
Снимка: Guliver / Getty
Щом избършете прах от мебелите вкъщи, той отново се натрупва. Губите време всеки ден, опитвайки се да се отървете от него и да лъснете до блясък, но не става. Той се явява винаги, сякаш се образува от нищото. Работа, път, готвене, деца, съпруг и след това отново бършете прах.
Уморена от всичко това майка на две деца решава, че може да измисли начин и да намали до минимум количеството прах в къщата. И успява.
Шантал Мила е австралийска блогърка, която знае всичко за почистването и дори успява да прави пари от това в социалните мрежи.
Наскоро тя записа видео, посветено на борбата с праха и то получи висока оценка от последователите си - вече е гледано от над 400 хиляди души.
Видеото показва три лесни начина, с които Шантал се справя с праха в дома.
И то е толкова просто и очевидно, че всеки се чуди как сам по-рано не се е сетил за това.
1. Поставете някаква хартия или стари вестници върху кухненските шкафове и плота. Те трябва да се сменят възможно най-често. Като ги отстранявате, внимавайте облакът прах да не полети нагоре.
В крайна сметка прах се натрупва там също толкова бързо, колкото и на други места по къщата, но със сигурност няма да бършете горната част на мебелите всеки ден, а само при общо почистване
Снимка: Guliver / Getty
2. Веднъж седмично бършете стените с влажен моп. По стените прахът се утаява в невидим слой. „Произвежда“ го и самият тапет - горният слой бавно се разпада, превръщайки се в микроскопични частици хартиен прах.
И не забравяйте первазите! Оказва се, че 90 процента от домакините забравят да ги измият, когато бършат пода.
3. Добавете евкалиптово масло в пералнята преди пране. Спалното бельо е един от основните източници на прах в къщата. Влакната от тъканите и остатъците от праха за пране бавно се изпаряват във въздуха, насищайки го с прах. А евкалиптовото масло ще ви отърве от праховите акари, които живеят в леглата ни. И още нещо - намалете количеството прах за пране, който ползвате.
Откъде идва прахът
- От книгите, старите хартии, вестници и списания. Колкото по-малко от тях складирате в дома си на отворени лавици, толкова по-малко прах ще има.
- От възглавници и одеяла, меки играчки, дрехи.
- Утаява се и върху завесите - те също трябва да бъдат почистени с прахосмукачка.
- Почвата в саксиите с цветя с течение на времето също се превръща в прах.
- Домакинските уреди: телевизори, хладилници, компютри – също привличат праха.
Мона Василева
Важно е да откриете идеалната поза, в която и двамата да успявате да релаксирате пълноценно през нощта.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари