Тазгодишното издание се състоя под формата на научно-практическа конференция
В поредица от вдъхновяващи лекции бяха представени някои от ключовите насоки за развитието на съвременното образование.
Снимки: издателство „Клет България“
Националният форум „Градивни частици на бъдещето“, организиран от издателство „Клет България“, привлече над 600 преподаватели, директори и специалисти, за да обсъдят най-новите тенденции и иновативни подходи в педагогическата дейност. За трета поредна година събитието предостави възможност за обмен на утвърдени практики, експертни насоки и задълбочени дискусии, фокусирани върху усъвършенстването на образователната система. Тазгодишното издание се състоя под формата на научно-практическа конференция, която се проведе на 15 януари в хотел „Маринела“ в София с подкрепата на Office 1 България.
В поредица от вдъхновяващи лекции бяха представени някои от ключовите насоки за развитието на съвременното образование. Участниците в събитието имаха възможността да чуят теми, разкриващи ролята на емоционалната интелигентност в предучилищното обучение, интегрирането на технологиите в учебния процес и значението на ефективното сътрудничество между детските градини и семействата. Лектори в първата част на форума бяха Полина Коцева, Калоян Дамянов, доц. д-р Аксения Тилева, Ясена Христова и доц. д-р Евгения Тополска. Те акцентираха върху някои от съществените предизвикателства и перспективи за предучилищното образование.
Полина Коцева
„Всички ние трябва да се стремим към възпитаването на навици и умения, които да помагат на децата за бъдещото им развитие. Наша е отговорността да изградим пространство на доверие, в което да могат свободно да изразяват себе си, да опознават и да управляват своите емоции. Тези емоции са част от всеки човек и когато не умеем да ги регулираме, могат да разрушат всяка среда, лишавайки я от безопасността, която е необходима за едно дете. Затова всеки от нас трябва да си зададе въпроса дали позволяваме на нашите деца да чувстват и винаги ли позволяваме на самите себе си да чувстваме“, заяви Полина Коцева.
Във втората част на събитието се проведоха няколко работни сесии, по време на които преподаватели и педагози обмениха идеи относно някои ключови аспекти за педагогическата дейност. Във фокуса на дискусиите бяха дигиталните канали и тяхното приложение в работата на детските градини, значението на емоциите за взаимодействието между учителите и децата. Активните и иновативни методи на обучение, ангажиращи вниманието на децата, също намериха своето място сред работните групи. Част от тях бяха свързани със здравословния начин на живот и изграждането на музикална култура и интерес към ученето у най-малките участници в образователния процес.
Владимир Колев
„Създадохме форума „Градивни частици на бъдещето“ с цел да популяризираме и утвърдим съвременните образователни практики, с които вие – учителите, изграждате основите за бъдещето на всяко едно дете. Децата правят първите си стъпки в образованието благодарение на вас. Те буквално прохождат във вашите ръце и биват прегръщани от вас на входа на детските градини. Тези прегръдки остават за цял живот. Вашата отдаденост към професията е впечатляваща и искам да ви благодаря за всичко, което правите“, каза Владимир Колев, управител на издателство „Клет България“.
Престижното събитие е част от продължаващата мисия на издателството да подкрепя учителите и директорите в тяхното професионално развитие и да създава условия за обмен на знания, иновации и добри практики в образователната сфера.
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари