Всички преподаватели, ученици и студенти могат да се включат в националната надпревара и да спечелят много награди
Конкурсът цели да насърчи преподаватели, ученици и студенти от различните нива на образователната ни система да използват по-широко богатите възможности на Географските информационни системи (ГИС).
Снимка: Есри България
На 18 септември бе даден тазгодишният старт на най-мащабния в България образователен ГИС конкурс „Изучаваме света с ГИС“. Той се организира по програма „ГИС в училище“ под патронажа на Министерството на образованието и науката и в партньорство с над 30 водещи академични, браншови и медийни организации. Конкурсът цели да насърчи преподаватели, ученици и студенти от различните нива на образователната ни система да използват по-широко богатите възможности на Географските информационни системи (ГИС). С интуитивните и лесни за работа ArcGIS приложения участниците в надпреварата, дори и начинаещи в сферата, могат да създадат интерактивни уроци и да представят интересни за тях теми чрез универсалния език на уеб картите.
До 10 октомври 2024 г. всички желаещи могат да се регистрират за участие в конкурса в една от следните 4 категории: Преподаватели, Ученици, Училищен отбор (съставен от учител/и и ученици) и Студенти (в това число и докторанти). Темите на проектите могат да бъдат най-разнообразни: от образование, история и наука, през екология и опазване на природата, до туризъм, социална ангажираност и много други. Изисква се включването на минимум една 2D или 3D уеб карта.
Конкурсните проекти трябва да бъдат подадени в срок до 31 октомври 2024 г. на имейл schools@esribulgaria.com. Те ще бъдат оценявани от високо експертно жури. За победителите от всички категории са предвидени много парични и предметни награди, специализирани обучения и др.
Всички ГИС проекти, които отговарят на условията на конкурса, ще бъдат включени и във виртуална изложба по повод 25-ия Световен ден на Географските информационни системи у нас – най-голямото събитие в тази сфера, което ще се проведе на 20 ноември 2024 г.
Разберете повече и се регистрирайте на страницата на „Изучаваме света с ГИС“.
Любопитни неща за пингвинте от първа ръка малчуганите ще научат от книгата на проф. дн Христо Пимпирев и Екатерина Виткова.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари