Любопитни резултати от проучване го доказаха
Guliver / iStock
Болката и трудностите при кърмене специалисти от Великобритания свързват с риска от развитието на следродилна депресия, пише news.rambler.ru.
Според тях майките, които спират да кърмят, като причината за това е болка, са по-склонни към депресии в периода след раждането, отколкото тези, които спират да кърмят по други причини. До този извод специалистите стигнали след анализ от анкета, която попълнили 217 млади майки на възраст около 32 години. Всички са започнали да кърмят от момента на раждането на детето, но са прекратили до шестия месец.
Въпросите се отнасяли за това колко дълго продължило кърменето, защо са го прекратили и какво е билонивото на депресия. Основните причини, свързани със спирането на кърменето, били болезнените усещания, а голям процент от майките, които се оплаквали от тях, страдали от следродилна депресия.
Световната здравна организация препоръчва при възможност да се кърми непременно до 6 месеца. През този период майчиното мляко освен хранителната си стойност, намалява риска от респираторни заболявания, от Синдрома на ранната детска смърт, алергии и др.
Надя Горанова
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари