Това може да се използва не само за задоволяване на любопитството на децата, но и като обучение
Снимка: Shutterstock
Малките деца са безкрайно любопитни към света на животните и искат да знаят всичко за тях. Разбира се, искат да имат и домашен любимец.
Тук обаче ще поговорим не за евентуалното куче, коте или хамстер, които възнамерявате да им подарите, а за онова, на което може да играете всеки ден. А именно – игра, наречена „Как говорят животните“.
Тя е полезна, защото не само задоволява любопитството на малчуганите, но неусетно ги учи на различни забавни и в същото време важни неща за животните и природата.
Как да започнете
Като начало животните трябва да бъдат представени като част от семейството. И нека те също бъдат „бебета“, за да ги приемат децата като близки по възраст.
Разбира се, говорим за измислени животни, за които сте прочели в книжките. След това обяснете подробно какво представлява всяко животинче в реалността, къде живее, с какво се храни в природата, може ли да променя цветовете си (хамелеонът например) или да сваля кожата си (змията). За всяко може да откриете по нещо интересно, което да заинтригува детето. И не се ограничавайте само с познатите куче, коте, прасенце, крава.
Много полезно е да откриете и подходящи стихчета за животните, тъй като децата ги запомнят много лесно.
Звуците на животните
Това е втората част от играта. Звуците, които издават животните всъщност могат да служат и за обучение на малки деца. Защото, възпроизвеждайки техния „език“, детето на практика се учи да говори и да се изразява по още един начин. Това ще му помогне да почувства животните и природата по-силно и в дългосрочен план, подобно възпитание носи много ползи.
На първо време може да научите заедно някои детски песнички, в които има и звуци на животни. Не подценявайте и книгите. Когато му четете приказка вечер, задължително имитирайте животните и го карайте да прави същото. Това е много забавно и то с удоволствие ще се включи.
Ето и кратък списък, който може да ви насочи как „говори“ едно животно
- Кучето лае;
- Котката мяука;
- Овцете и козите блеят;
- Конят цвили;
- Кравата и волът мучат;
- Магарето реве по магарешки;
- Кокошката кудкудяка;
- Врабчетата чуруликат;
- Канарчетата пеят;
- Гълъбите гукат;
- Враните и гарваните грачат;
- Вълкът вие;
- Мишката църка;
- Жабата квака;
- Комарите жужат.
Може да добавите още много, само трябва да развихрите фантазията си. Между другото тази игра може да бъде развита и за движение, ако накарате детето да имитира и начина на придвижване на животното в природата.
По материали от DonnaD
Става дума за концепция, показваща как човек може да подреди живота си, като започне от подреждането на дома си.
Снимка: Shutterstock
Не е задължително списъкът на 1 януари да бъде огромен, важното е да си поставите правилните цели.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари