Ангелика Волфскийл със съвети към новите родители
Снимка: Guliver / iStock
Детето ви е неспокойно и хиперактивно. Случва се да повръща след консумация на мляко, има колики, раздразнена кожа, нарушения в растежа, бронхит и други оплаквания. Не искате обаче да давате лекарства.
Страхувате се от медикаментите, които така и така се налага да давате, когато боледува. А то боледува често, особено в преходните сезони, когато температурите навън се колебаят, а малчуганите стоят по-дълго затворени в стаята в детската градина или в училище.
Търсите начин да укрепите имунната му система и предпочитате да пробвате с хомеопатия.
Ето съветите на един от най-популярните немски натуропати и Шуслеров терапевт графиня Ангелика Волфскийл, която бе в България.
„Най-често срещаният алерген е кравето мляко, следвано от пшеницата, ядките и маята (квас).
Като признак за алергия към кравето мляко трябва да се приемат: чести ангини, отити, бронхити, тревожност, нарушения на съня и храносмилането при кърмачета и малки деца, както и предразположеност към доброкачествени тумори и увеличени сливици.
Все повече деца страдат от алергии и при все по-малко алергиите отшумяват с възрастта.
На 12 години лигавиците имат ниво на имуноглобин А (s-IgA), което е достатъчно до средата на живота. При лошо хранене тази имунна защита намалява преждевременно.
Снимка: архив на автора
Графиня Ангелика Волфскийл бе гост у нас, за да изнесе безплатни образователни лекции и да представи новата си книга, издадена на български език – „Шуслерови соли и хранене според биоритмите”.
С намаляването на IgA по лигавицата, което се дължи на различни фактори: възраст, чревна среда, токсини от околната среда или амалгама, загубата на ензими и дефицит на цинк, алергиите се увеличават. Това често се определя като „възрастов проблем“.
Хроничните инфекции благоприятстват разпространението и утежняването на алергичните процеси и реакциите на непоносимост към различни химикали. В тази връзка на цинка се приписва сериозна профилактична роля.
Цинкът е незаменим микроелемент и е абсолютно необходим за организма. Той регулира 200 процеса в тялото и служи за обезвреждане на свободните радикали, допълва действието на витамините С и Е. Той е необходим и за правилното функциониране на щитовидната жлеза, яйчниците, тестисите и задстомашната жлеза. Дефицитът му се проявява чрез бавно заздравяване на рани, отслабване на имунната система, вътрешно безпокойство, страх, депресия .. .
Откриваме този минерал в сусама, пълнозърнестите продукти и натуралния ориз. В натуралния ориз той е четири пъти повече отколкото в житните растения.
Имунно трио
Имунното лечение с шуслерови соли стабилизира имунната система, предпазва от инфекции и укрепва защитните сили на организма. Пият се или се смучат по 3 таблетки от всяка сол, което укрепва защитните сила на организма.
№3 ферум фосфорикум D12: сутрин се разтварят 3 таблетки и разтворът се пие на глътки, като се „дъвче“;
№6 калиум сулфурикум D6: на обед се разтварят 3 таблетки и разтворът се пие на глътки, като се „дъвче“;
№7 магнезиум фосфорикум D6: вечер се разтварят 3 таблетки и разтворът се пие на глътки, като се „дъвче“.
Простудни заболявания
Изберете най-добрия начин на приемане: разтворете 1 – 2 пъти на ден по 5 таблетки от избраните Шуслерови соли или смучете през деня 3 пъти по 2 таблетки.
Възпаление на синусите, хрема кашлица
№1 калциум флуоратум D12: при много гъста слуз;
№4 калиум хлоратум D6: при силна хрема, стичаща се и лепкава слуз и при отоци;
№6 калиум сулфурикум D6: при жълт слузест секрет, хронични възпаления;
№7 магнезиум фосфорикум D 6 : при болки;
№8 натриум хлоратум D6: при течна хрема и суха кашлица (същото приложени с №3 ферум фосфорикум D12 + №6 калиум сулфурикум D6, ако започващата настинка е суха);
№9 натриум фосфорикум D6: при жълто-зеленикав секрет
№10 натриум сулфурикум D6: при зелен секрет;
№11 силицея D12: при гнойна хрема + №9 натриум фосфорикум D6 – допълнително потърсете лекарска помощ!
Повече може да научите от книгата на Ангелика Волфскийл „Шуслерови соли и хранене според биоритмите”.
В рамките на форума бяха представени тревожните данни, които подчертават значимостта на грижата за недоносените деца и важността на профилактиката и ранната диагностика.
Снимка: Фондация „Нашите недоносени деца“
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари