Изненадващо и в същото време доста смислено заключение, за съжаление
Снимка: Guliver / Shutterstock
Международна група от учени заявиха за потенциалната опасност от цифровата музика, която се предлага в стрийминг услугите. Това показаха резултатите от изследването на новите технологии върху природата, пише medikforum.ru.
Голямата популярност и разпространение на цифровата музика, както и на стрийминг услугите, до скоро се смяташе за новаторско решение по отношение на съхранението на природата. Но, както показва практиката, екологичният отпечатък върху околната среда, поради ползването на подобен род музикални услуги, само се увеличава.
Статистиката говори, че след масовото навлизане на музиката онлайн, като цяло се използва по-малко пластмаса. Но от друга страна, само за няколко десетилетия количеството на отделените в атмосферата парникови газове се е увеличило два пъти.
Екип от норвежки и шотландски експерти публикува статия за това каква всъщност в момента е стойността на музиката. В работата си те са анализирали обема и цената на музикалното съдържание от 1977 година насам, когато меломаните вече имат възможността да купуват по-евтино продуктите на музикалната индустрия. Но този фон количеството на изтеглените и прослушани парчета е нараснало стотици пъти.
Само на територията на САЩ през 2016 година, поради инфраструктурата на стрийминговите аудиоуслуги, нивото на парниковите газове се е увеличило драстично. По време на пика на продажбата на винили в целия свят се забелязва такова количество на записани дискове, еквиваленти на нещо като отделянето на 140 хиляди тона парникови газове.
Така че учените приканват по-отговорно и рационално да се отнасяме към употребата на съдържанията и развлеченията в интернет.
Текст: medikforum.ru, превод: Надя Горанова
Чрез игра с детето може да бъдете полезни и за някои важни умения за неговото развитие.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари