И една от основните разлики в поколенията: способността на милениалите да казват „Не“
Снимка: Guliver / iStock
Постове и селфи в социалните мрежи, тостове с авокадо, смути за из път, нежелание да работят в офис и неумение да спестяват пари – това са основните черти на милениалите според някои изследователи. Факт е, че около хората, родени през 80-те и 90-те години, витае леко пренебрежително отношение в обществото.
Медиите им се присмиват, че са неспособни да живеят без телефоните си и да, поколението Y си е създало коренно различен, нов начин на живот, в сравнение с битието на предишните поколения, и се придържа към други принципи. Но всичко това съвсем не е лошо. Например нещата, които милениалите, тоест ние, притежаваме в много по-малка степен, отколкото родителите ни, и как това не вреди не вреди на неговото качество.
1. Вещи
Милениалите харчат много по-малко пари за материални неща и много повече за опит. Противно на погрешните схващания, те са в състояние да спестят пари – просто харчат не за закупуване на нови коли или апартаменти, а за пътувания до други страни, за театри на импровизацията, за фестивали като Coachella. Харчат за хубави спомени – не е ли чудесно това?
2 Съжаления
В епохата на мултитаскинга, когато работата избликва от всякъде и ни дърпат от всички страни, имаме пет сериала, чакащи да им дойде реда, когато се поосвободим малко, и сме си резервирали няколко самолетни билета, за да пътуваме, но така и не успяваме, защото се опитваме да свършим купища неща едновременно – не може да става и въпрос за носталгия, преживяване и съжаляване.
Просто не остава време за това. Милениалите по-лесно се отърсват от онова, което им носи негативни емоции, блокират завистниците в социалните мрежи и търсят работа, където могат наистина да се развиват, а не само да получават заплата. Способността да казваме "не" - това ни отличава от родителите ни.
3. Приятели
Хората от поколението Игрек рядко могат да се похвалят с повече от двама-трима близки и верни приятели или партньори. Тези близки хора могат да бъдат всякакви - от детинство, или от онлайн играта, която милениалите прекарват много часове. Но на тях можеш да им споделиш всичко, и да чуеш истински добър съвет – какво повече е нужно?
4. Драма
Някои си мислят, че милениалите обичат драматичните обрати заради това, че риалити шоуто е част и от личния живот, но повечето модерни момчета и момичета нямат никакъв интерес, нито енергия и време да обшуват с хора, които ги разяряват или ги подтикват към конфликти и агресия. Това, към което се стремим, е да се обграждаме със съмишленици – личности, които умеят да се наслаждават тук и сега.
5. Свободно време
Снимка: Guliver / iStock
Трудно е да си представим хора от това поколение, които се вълнуват от своето всестранно развитие. Целият ни ден прелива от задължения и ангажименти и само в почивните дни имаме възможност да посещаваме курсове, спортни центрове, да се посветим на някакво хоби, да се потопим сред природата.
И дори тогава понякога се налага да провеждаме делови срещи, макар и да са в заведения. Но това все пак не означава, че нямаме време да се радваме на живота – просто си открадваме по малко спокойствие оттук – оттам. Въпрос на планиране.
6. Отпуск
Няма свободно време – няма и отпуск, но е истина, че милениалите пътешестват много повече, отколкото родителите им. Почивката не се изразява в две седмици, посветени на медитация и плуване в басейн. Всяка минута от отпуската отива за разглеждане на забележителности, опитване на местна кухня, заснемане на всички ключови моменти и публикуването им в Instagram, опитване на екстремни спортове и гмуркане в екстремни емоции.
7. Скука
Какво е това? Даже, когато нямат какво да правят, на хората, принадлежащи към поколението Y, не им е скучно. На света има милион неща, които ти се иска да пробваш, дори да нямаш достатъчно пари или сили за тях…
Ако се въздържате от изразяване на мнението си, това може да показва дисбаланс във връзката.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари