По тях ще познаете, че (може би) трябва да помислите за раздяла
Снимка: Shutterstock
Когато партньорите в една връзка се обичат искрено, всъщност не би трябвало да има проблеми. Защото, както е известно, любовта побеждава всички пречки.
Въпреки това отношенията са нещо сложно и - независимо от взаимната привързаност - понякога приемат непредвиден обрат. Тогава трябва да се замислите дали не правите прекалено много компромиси само защото още го (я) обичате.
Но понякога е по-добре да теглите чертата, за да не се налага непрекъснато да отстъпвате. Следните признаци ще ви покажат дали не е настъпил моментът да подложите връзката си на съмнение.
1. Партньорът има за бъдещето различни от вашите планове
В даден момент от връзката неизбежно повдигате темата за бъдещето и за очакванията си от живота. Ако плановете ви не съвпадат, в главата ви трябва да светне червена лампичка. В края на краищата, въпреки различните си възгледи, бихте могли да постигнете компромис, но когато става дума за основни неща като сватба и деца, не би трябвало да има разминавания. В противен случай няма да бъдете дългосрочно щастливи.
2. Искате да промените партньора
В много връзки между партньорите съществува неравенство. Често ни се иска партньорът ни да се промени и да се нагоди към нашите амбиции. Но би следвало да е ясно, че е невъзможно да го моделирате според собствените си желания и представи. Ако все пак бихте искали партньорът ви да е различен – например да се занимава с друга работа, или да промени някои свои навици, – тогава не обичате самия него, а някаква негова въображаема версия.
3. Нямате му доверие
Не е тайна, че доверието е есенцията на всяка щастлива връзка. Ако не се доверявате сто процента на партньора си, отношенията ви няма да издържат дълго. Ревността е присъща за повечето интимни връзки, но не бива да се превръща в болестно състояние. И най-силната любов в един момент угасва под опустошителния й пламък.
4. Партньорът ви не желае да се обвързва дългосрочно
Когато отдавна са заедно, много двойки започват да си задават въпроса дали той (тя) е мъжът, съответно жената, на живота й (му). Ако обаче единият от двамата по принцип не иска да се обвързва, възникват проблеми. Това често е свързано с нежеланието да се поеме отговорност. Започва се оттам, че не искате да представите партньора на родителите си. Тогава първоначалните съмнения в трайността на връзката се засилват, което в края на краищата довежда до раздяла.
5. Само вие влагате време и енергия във връзката ви
В едно партньорство участниците винаги са двама. Но ако само единият влага сили и енергия във връзката, а другият просто се оставя да бъде обичан, тогава има нещо ужасно сбъркано. Често с търпението и учтивостта на стараещия се партньор се злоупотребява и той е принуден постоянно да отстъпва. За да решат даден проблем обаче, е необходимо и двамата да положат усилия. Нали в края на краищата теглят общ впряг!
6. Семейството и приятелите ви не го одобряват
Проблемите в една връзка са проблеми на партньорите. Понякога обаче имаме нужда да ги споделим с близък човек – приятел или майка. Те могат да ни подкрепят със съвети и дела. Но ако дори най-близките ви хора не одобряват човека, с когото сте се свързали, може би трябва да ги послушате. Те наблюдават ситуацията от различна перспектива и освен това искрено ви мислят доброто. Нали знаете приказката, че любовта е сляпа.
Продължението четете в Обекти.бг
За бебето в утробата е полезно, когато не само мама, а и цялото семейство си говорят с него.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари