Вижте дали не притежавате някоя от тях
Навици, които могат да изглеждат странни за останалите, често се явяват признаци на изключителен интелект у някои хора. Учените назоваха много точно отличителните черти, характерни за умниците.
Любопитство. Високият интелект до голяма степен се унаследява генетично. Хората, които постоянно показват добри резултати на тестовете за интелигентност, често се отличават със силно развито любопитство в детството. Родителите не винаги могат да оценят тази склонност на хлапетата да си врат носа навсякъде, тъй като обикновено това е свързано с травми и битови катастрофи.
Навикът да завършват изречението на събеседника. Много хора се дразнят от подобна черта, но в същност тя е признак на висок емоционален интелект и силно развита емпатия. Интелектуалците могат прекрасно да разберат какво чувстват и мислят другите, тъй като виждат света през техните очи.
Повишен самоконтрол. Стремежът към контрола нас всичко и подчинението на рутина са все тежки черти за съвместен живот. Но пък затова подобни хора винаги могат да спрат навреме и не взимат импулсивни решения. Взаимовръзката между нивото на интелект и способността за самоконтрол е потвърдена от изследване на учени в Университета Йейл.
Любов към шоколада. Оказва се, че хората с висок интелект често демонстрират тази черта. Учените не виждат в това нищо необичайно.
Флаванолите, които се съдържат в шоколада, влияят положително върху работата на мозъка, като подобряват паметта, вниманието и скоростта за обработка на информацията. А за активно работещия мозък на умниците шоколадът се явява истинска хранителна батерия.
Непоносимост към шума. В експеримент, проведен през 2015 година, изследователи от САЩ установили: хора, които се справят добре с интелектуални задачи, имат ниска толерантност към фонов шум.
Влечение към самота. По думите на учените, колкото по-голям е интелекта на човек, толкова повече той се стреми към уединение. Изследване, резултатите от което са публикувани в British Journal Of Psychology, показва: умните хора се чувстват много по-щастливи когато са насаме със себе си, отколкото ако са в компанията на приятели.
Източник: medikforum.ru, превод: Надя Горанова
За да станем по-добри хора, трябва да се изправим пред погрешните си представи.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари