Учените най-накрая отговориха на въпроса
Снимка: Shutterstock
Дори осемчасовият сън не гарантира, че ще се почувствате свежи и отпочинали, твърди доктор Кармел Харингтън от Университета в Сидни, която се занимава с проблемите на съня. Ако след това време все още се чувствате изморени и сънливи, това означава, че нямате режим на спане.
"Отсъствието на постоянен режим на заспиване и събуждане е главната грешка на тези, които се сблъскват с подобен проблем", казва д-р Харингтън.
Тя пояснява, че повечето хора не осъзнават значението на определения ред, свързан с нощния сън. Твърди, че времето на събуждане влияе на времето, когато човек може да заспи.
За да се наспивате добре, трябва да прекарвате в сън колкото се може повече часове от тъмния период на денонощието, съветва специалиста. Когато през прозореца е светло, в главния мозък се прекратява отделянето на мелатонин, който регулира ритъма на съня. За биологичния часовник това означава събуждане.
Ако допускате отклонения от обичайния режим на сън, те не трябва да превишават 60 минути, отбелязва Харингтън. В противен случай сте изправени пред опасност от сериозни нарушения на съня.
Текст: medikforum.ru, превод Надя Горанова
Медената къщичка е красива и ефектна украса за празника, която може и да се яде.
Снимка: Shutterstock
Полезните навици да се хапват полезни храни могат да помогнат на детето за този проблем.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари