Коя билка за какво помага
Снимка: архив
Още от Древността, билките се възприемат като ефективни натурални средства, които имат множество здравословни ползи. В днешно време те участват активно дори в традиционната медицина.
Лечебните свойства на билките и правилното приложение на натуралните съставки могат да ви помогнат да подобрите здравето ви значително. Кои са най-известните растения и в кои аспекти на здравето помагат? Разберете повече от екипа на Vedra Shop в следващите редове.
Коя билка за какво помага
Характерно предимство, с което се открояват билките, е че те имат множество ползи за здравето. Запознайте се с някои билкови решения, които да подпомогнат вашето здраве и съответната им функция:
Растенията, които осъществяват най-добра антиоксидантна грижа, борят се със свободните радикали и оксидативния стрес и отговарят за премахването на непотребните вещества от тялото, са куркума, черен кимион, босилек, мащерка, джинджифил. В тях се съдържат много важни антиоксиданти, като бета каротин, витамини A и C.
Натурални средства за подкрепа на имунитета със силно изразени противовъзпалителни и антибактериални свойства, са ехинацея, черен бъз, джинджифил и куркума. Те спомагат за овладяване на инфекциите и подсилване на имунния отговор на организма.
Със своите седативни ползи се открояват валериана, лайка, лавандула (под формата на етерично масло). Ашвагандата се приема като адаптоген, който успокоява и намалява стреса.
При безсъние, трудно заспиване и липса на спокоен сън могат да ви бъдат от полза растенията жълт кантарион, маточина, пасифлора и други.
За премахване на шлаки и други натрупвания, както и редуциране на телесното тегло с цел по-добро здравословно състояние, могат да ви помогнат женшен, куркума, зелен чай, кардамон, риган, магданоз, розмарин и други.
Приложението на натуралните продукти е много широко. Препоръчително е преди да започнете прием да се запознаете с противопоказанията и да обсъдите решението си с лекуващ лекар.
Под каква форма можете да приемате билките
Полезните свойства на растенията се извличат най-често от цветовете и листата, като при някои концентрирано съдържание на полезни вещества се открива и в корените. Билкова отвара се приготвя от стръкове, семена, листа, корени, цвят, кора.
Има много начини, по които бихте могли да включите билков прием към ежедневния си режим – тинктури, чай, масла.
Хранителните добавки за подпомагане на здравето, в чийто състав участват билкови екстракти, най-често са под формата на капсули.
Медената къщичка е красива и ефектна украса за празника, която може и да се яде.
Снимка: Shutterstock
Полезните навици да се хапват полезни храни могат да помогнат на детето за този проблем.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари